Na ile starcza butelka Dafi
Na ile starcza butelka Dafi
Lipiec 4, 2019
Gdzie można kupić dzbanki Dafi
Gdzie można kupić dzbanki Dafi?
Lipiec 17, 2019
Pokaż wszystkie

Mycie butelki Dafi w zmywarce

Mycie butelki Dafi w zmywarce

Zauważmy, że butelka Dafi to produkt, który jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Co ważne, raz w miesiącu trzeba wymieniać filtr węglowy. Dla użytkowników, mylący może być symbol, który umieszczono na butelce: ,,jeden w trójkącie”. Symbol ten związany jest z rodzajem tworzywa, a także sposobem jego recyklingu. Oznakowanie to jest zgodne z obowiązującymi wymogami prawnymi, które zostały ujęte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 3 września 2014 r. dotyczącego wzorów oznakowania opakowań, natomiast cyfra „1” to cyfra porządkową, która absolutnie nie wskazuje na jednokrotność użycia butelki, którą można używać wielokrotnie – zostało to potwierdzone przez badania, które zostały przeprowadzone przez niezależną instytucję.

Mycie butelki Dafi w zmywarce

Należy pamiętać, że butelka firmy Dafi została wykonana jest z tworzywa, którego nie można wyparzać oraz myć w zmywarce. Co ważne, zastosowany w niej materiał jest lekki i łatwo się wygina, poprzez co, butelka ta jest przydatna oraz wygodna w użytkowaniu, w szczególności poza domem (w szkole, pracy czy podróży), jednak po wyparzeniu bądź też umyciu w zmywarce w wysokiej temperaturze staje się ona praktycznie bezużyteczna, poprzez co, że zniekształca się. Producent zaleca mycie butelki ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, a także częste jej przepłukiwanie. Dbanie o czystość oraz higienę butelki nie jest wcale trudne, poleży jedynie pamiętać, aby jej nie wyparzać oraz myć w zmywarce. Jeśli tylko będziemy o tym pamiętać, z pewnością będziemy z tej butelki zadowoleni, natomiast sama butelka posłuży nam przez długi czas.

Troska o środowisko

Butelka termiczna firmy Dafi została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu można jej używać przez długi czas. Jej łatwe czyszczenie pozwala na zachowanie właściwej higieny użytkowania. Zauważmy, że wspomniana butelka może być pierwszym bądź też następnym krokiem w kierunku ochrony środowiska. Taka butelka to w końcu redukcja produkcji jednorazowych odpadów. Warto zaznaczyć, że butelka ta jest przydatna praktycznie przez cały rok, niezależnie od tego, jaka akurat jest pogoda. Butelka ta ma niezwykle dużo korzyści, a więc warto taki produkt posiadać.  Trzeba zaznaczyć, że butelka firmy Dafi to butelka wielokrotnego użytku, która ma na celu ograniczenie odpadów z tworzyw sztucznych. Jeśli butelka ulegnie zniszczeniu (może na przykład zostać przypadkowo zgnieciona), butelce możemy dać tak zwane drugie życie poprzez recykling tworzyw sztucznych.