Mycie dzbanków Dafi w zmywarce
Mycie dzbanków Dafi w zmywarce
Lipiec 22, 2019
Pokaż wszystkie

Jak używać dzbanków filtrujących Dafi

Jak używać dzbanków filtrujących Dafi

Trzeba wiedzieć, że woda kranowa zawiera różnego rodzaju niewidoczne związki chemiczne, które przyczyniają się do pogorszenia jej walorów smakowych oraz zapachowych. Jeden z domowych sposobów na oczyszczanie wody to jej filtrowanie przy użyciu dzbanka filtrującego. Jest on niezwykle prosty i przyjemny w obsłudze. Należy jednak pamiętać, że aby dzbanek filtrujący właściwie spełniał swoje zadanie, należy przestrzegać kilku istotnych zasad.

Jak to działa?

Każdego dnia człowiek zużywa miej więcej 100 litrów wody do różnego rodzaju rzeczy: do picia, przygotowywania posiłków, mycia oraz sprzątania. Wykorzystując taką ilość wody, należy posiadać pewność, iż jest ona czysta oraz zdrowa. Zauważmy, że pomimo tego, że woda kranowa wypływa oczyszczona z zakładów wodociągowych, to zanim jednak trafi do naszego mieszkania, przebywa ona długą drogą przestarzałymi rurami przepływowymi, dodatkowo, po drodze zbiera ona żelazo bądź też piasek. Tego typu rzeczy znacznie pogarszają jej walory zarówno smakowe, jak i zapachowe bądź też wizualne. Także chlor, który ma uzdatniać wodę, sprawia, że ma ona nieprzyjemny zapach oraz smak. Zadaniem dzbanka jest przefiltrowanie wody kranowej oraz oczyszczenie jej z substancji, które niekorzystnie wpływają na smak, a także zapach oraz wygląd. Filtr, który znajduje się w dzbanku pozwala na zatrzymanie szkodliwych związków chemicznych, pozwala on także na przepuszczanie czystej wody, a także wzbogacenie jej w korzystne dla zdrowia minerały.

Jak prawidłowo używać dzbanka filtrującego?

Czynności, które dotyczą filtrowania wody, tak naprawdę sprowadzają się wyłącznie do nalania wody z kranu do dzbanka, resztą już zajmuje się dzbanek. Warto jednak pamiętać, że przed nalaniem wody z kranu należy wylać pozostałości z poprzedniego nalania. Zanim umieścimy dzbanek pod kranem musimy zdjąć pokrywę, a później skierować strumień wody do komory dzbanka, gdzie znajduje się filtr. Zwróćmy uwagę, że filtr zacznie działać już po pierwszych mililitrach nalanej do dzbanka wody. Przefiltrowana woda przedostaje się do zbiornika. Kiedy zapełni się komora z filtrem dzbanek należy nakryć pokrywą. W sytuacji, kiedy włożymy nowy wkład filtrujący, należy nacisnąć i uruchomić wskaźnik, aby ten na nowo mógł odmierzać czas pracy filtra. Co ważne, pierwszą przefiltrowaną wodę trzeba wylać, gdyż dopiero drugie filtrowanie jest zdatne do picia. Producent dzbanka, czyli forma Dafi, zapewnia, że przefiltrowana woda jest zdatna do bezpośredniego spożycia nawet bez gotowania.